Web sitelerinde doğru yerde doğru şekilde rahatsız edici olmadan konulan reklamlar başarılı olmaktadır. Bu reklamlar eğer Google gibi etkili bir data-mining sürecinden çıkan reklamlar ise artık reklamdan ziyade tam ihtiyacınıza uygun gösterimler olarak karşımıza çıkıyor. Remarketting bunun tam bir örneği oldu.

Web sitelerinin çoğunun wordpress tabanlı olduğunu düşünürsek Google bunu es geçmemiş ve WordPress için önemli bir eklenti yayınlamış. Ve bu eklentiyi etkiliyici bir şekilde güzel yapmış. Birlikte inceleyelim.

Eklenti dizininde Google AdSense yazıp kuruyoruz.

Ayarlar:

google-adsense-wordpress-1

Gördüğünüz gibi mobil için otomatik olarak reklam yerleştirme uygulanıyor. Ki aslında bu epey bir karın ağrısından kurtarıcak bizi.

Asıl hoşuma giden Reklam ekleme ekranında. Bu ekranda aşağıdaki gibi + işaretleri geliyor. Bu işaretleri nereye gelirse oraya reklam objesini oluşturuyor.

google-adsense-wordpress-2

Bu şekilde normalde kodlarını düzenlediğimiz tema yada reklam desteği veren tema seçme zorunluluğundan kurtulmuş oluyoruz.

google-adsense-wordpress-3

Bu önizlemeler sayesinde reklamların nasıl olacağı hakkında bilgimiz oluyor. Ve reklam hesabımımız onaylandığında şu şekilde gözükecek.

google-adsense-wordpress-4

Son derece basit hale getiren bu eklenti ile Google’da sizde gelirlerinizi arttırabilirsiniz.